Adresa ureda

Florijana Andrašeca 18a,
10000 Zagreb

Kontakt e-pošta

info@aprioriworld.com

Adresa ureda

Albaharijeva 3,
10000 Zagreb,

Kontakt e-pošta

info@aprioriworld.com

Konferencija o poljoprivredi za sadašnje i buduće mlade agronome i one koji to žele postati

11. i 12.03.2025.

Poljoprivreda povezuje

Ponekad budući mladi poljoprivrednici zbog birokratskih procedura nedovoljno
pronalaze put svoje inspiracije kako bi se aktivnije uključili u procese poljoprivredne transformacije, koja se danas naslanja sve više na inovacije. “Agro Startup” jedinstvena je edukacijska platforma u Europi kojoj svih godina do sada potporu pruža Ministarstvo poljoprivrede Republike Hrvatske kao pokrovitelj. Konferencija okuplja mlade poljoprivrednike koji svojim izlaganjima i praktičnim primjerima prenose svoja znanja i iskustva na buduće poljoprivrednike, a u tome im pružaju potporu i različite institucije, kompanije i udruženja kao i što je Hrvatska udruga mladih poljoprivrednika.

Jedan od ciljeva konferencije je povezati studente sa liderima i kreatorima poljoprivredne politike kako bi stekli praktična znanja, upoznali se sa primjerima iz prakse i ono najvažnije, educirali se o procedurama koje moraju poduzeti kako bi krenuli na tržište kao Startup unutar poljoprivredne zajednice. Apriori World utemeljio je ovu konferenciju, glavni partner u suorganizaciji je Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet. Budućnost poljoprivrede ovisi o mladim poljoprivrednicima i onima koji će to tek postati, zato želimo inspirirati poljoprivredu kroz “Agro Startup” kako bi kroz otvorenu jasnu i transparentnu komunikaciju pružili potporu budućnosti poljoprivrede.

MISIJA I VIZIJA

MISIJA

Misija projekta je okupiti studente i učenike srednjih škola, buduće članove poljoprivredne zajednice i pružiti im potpourri kroz edukaciju i povezivanje

VIZIJA

Ostati središnji nacionalni događaj koji povezuje studente i srednjoškolce na području poljoprivrede i digitalne poljoprivrede

PROGRAM & PRIJAVA

PREDAVAČI

Za sve prezentacije možete kontaktirati predavače putem društvenih mreža ili nam pišite na info@aprioriworld.com – očekujte odgovor najkasnije u roku od 72h

ORGANIZACIJSKI ODBOR

Predsjednik organizacijskog odbora i utemeljitelj: Danijel Koletić / Apriori World d.o.o

Članovi: dekan Agronomskog fakulteta prof. dr. sc. Aleksandar Mešić, prodekanica za nastavu i studente izv. prod. dr. sc. Branka Šakić Bobić, prodekan za inovacije i suradnju s gospodarstvom prof. dr. sc. Miljenko Konjačić Petra Šprajc, Tina Mažuran i Hana Demirović

SPONZORI

Pokrovitelj

Podržavaju

Sudionici

Sponzori

Suorganizatori

Upoznaj neke od Startup-ova

Aviteh

Zastupstvo i prodaja dronova Ivana Broza 8a, 10 000 Zagreb 099 655 2846 info@aviteh.hr

IN2 Grupa

Softveri + proizvodnja dronova Marohnićeva 1/1, 10000 Zagreb Ime direktora: Ante Mandić 01 6386 800 in2@in2.hr

Teamnet

Proizvodnja dronova Radnička 80, 10 000 Zagreb 4 021 311 66 31

Findri

Tehnika prskanja Zagrebačka 76a, 10360 Sesvete Ime direktora: Željko Findri 01 2012 851 findri@findri.hr

Hipersfera

Proizvodnja dronova Ilica 36, 10 000 Zagreb 099 326 4422 info@hipersfera.hr

Agrivi

Poljoprivredni software Kutina, Croatia, Ime direktora: Matija Žulj 044 643 479 matija@agrivi.com prodaja@agrivi.com

Gdi Atlas

Programska rješenja Baštijanova 52a, 10000 Zagreb  01 3667 666 info.zagreb@gdi.net

Farmeron

Poljoprivredna informatika Švarcova 2, 10 000 Zagreb, Ružina 7, 31000 Osijek Ime direktora: Matija Kopić 095 810 1986 Ivan Škaro, voditelj ureda matija@farmeron.com ivan.skaro@farmeron.com

PRIJAVA

Emil Tuk

Emil Tuk rođen je 1968. godine u Varaždinu gdje je završio osnovnu i srednju školu školu. Diplomirao je 1999. godine na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Nakon završenog studija radi u Varaždinu u na poslovima velike i male veterinarske prakse. Nastavlja rad u Zagrebu, u  Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva u Upravi za veterinarstvo, a nakon toga u privatnim sektoru na razvojnim projektima za lokalnu samoupravu i kao član konzultantskog tima za evaluaciju SAPARD programa za Hrvatsku. Od 2006. radi u Gradu Zagrebu u tadašnjem Gradskom uredu za poljoprivredu i šumarstvo, obavlja poslove pomoćnika pročelnika do 2008. kada preuzima dužnost pročelnika Ureda. Sudjeluje u pokretanju i realizaciji brojnih projekata i aktivnosti sa ciljem unaprjeđenja lokalne proizvodnje poljoprivrednih prehrambenih proizvoda i plasmana na zagrebačko tržište. Godine 2019. inicira osnivanje Odjela za urbanu prehranu kojim se proširuje djelokrug rada Ureda na aktivnosti vezane uz politike urbane prehrane te do danas aktivno sudjeluje u nizu aktivnosti, stručnih skupova, predavanja i konferencija vezanih uz navedenu tematiku. Od 2020. do 2022. obavlja dužnost pomoćnika pročelnika Gradskog ureda za poljoprivredu i šumarstvo, a od 2022. do 2023. dužnost pomoćnika pročelnika Ureda za gospodarstvo, ekološku održivost i strategijsko planiranje. Krajem 2023. raspoređen je na posao višeg stručnog savjetnika u Odjelu za urbanu prehranu. Krajem 2024. završava poslijediplomski specijalistički studij „Kvalitete i sigurnosti hrane“ na Prehrambeno-biotehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Hrvoje Maturanec

Igor Frljužec

Čast nam je predstaviti Igora Frljužeca, direktora Digital Agro, poslovnog odjela tvrtke Agrigentum, koji je nastao provedbom EU financiranog projekta ruralnog razvoja.

Na poljoprivrednom gospodarstvu u Karlovačkoj županiji, u Općini Krnjak, gdje je smješteno sjedište tvrtke Agrigentum, obrađuju više od 5 ha poljoprivrednih površina.

Kroz vlastitu primarnu proizvodnju i primjenu naprednih tehnoloških rješenja, te u suradnji s drugim tvrtkama iz sektora, odlučili su ponuditi njihova iskustva i rješenja kroz Digital Agro.

Ivana Rendulić Jelušić

Ivana je diplomirala na Agronomskom fakultetu u Zagrebu 2005. godine, usmjerenje bilinogojstvo, smjer voćarstvo, vinogradarstvo i vinarstvo. Doktorirala je na istom fakultetu 2022. godine, a tema istraživanja i doktorskog rada bila je vezana uz pametnu poljoprivredu i nove tehnologije – „Primjena vegetacijskih indeksa u kvalitativnom zoniranju vinograda i povećanju ekonomičnosti vinogradarske proizvodnje“. Uz to, autorica je nekoliko međunarodno značajnih znanstvenih radova iz sektora pametne poljoprivrede.

Jedna je od prvih stručnjaka agronomske struke u Republici Hrvatskoj koji se bave pametnom poljoprivredom, a posebice pametnim vinogradarstvom. Sudjeluje u nekoliko pilot projekata koji se bave uvođenjem novih tehnologija u poljoprivredu te ima bogato iskustvo u analizi i obradi podataka prikupljenih s proizvodnih površina. Također, ima desetogodišnje iskustvo u pripremi i provedbi projekata digitalizacije i transformacije poslovnih procesa te pripreme i provedbe EU projekta

Marijana Petir

MARIJANA PETIR je nezavisna zastupnica u Hrvatskom saboru i predsjednica Odbora za poljoprivredu koji je na njenu inicijativu usvojio Deklaraciju o proglašenju Alpe-Adria-Dunav regije slobodne od GMO-a.

Obnašala je dužnost hrvatske zastupnice u Europskom parlamentu, a za svoj je rad primila EU Oscara te je 2019. godine proglašena najboljom europskom zastupnicom za poljoprivredu, ruralni razvoj i ribarstvo. Problematiku seoskih žena podigla je na europsku razinu i bila je izvjestiteljica za žene i njihovu ulogu u ruralnom području.  

U svom se političkom i javnom radu zalaže za razvoj ruralnih područja i obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, kao i za zaštitu tradicionalnih, kršćanskih i općeljudskih vrijednosti.

U slobodno vrijeme bavi se planinarenjem, a prohodala je u 29 dana popularni Camino u Španjolskoj (Put sv.Jakova) dug 900 km.

Voli kuhati i čitati knjige.​

Martina Gjureković

Martina Gjureković rođena je 1991. godine u Zagrebu, a po struci je magistra agronomije, svoju poslovni put započela je u današnjoj Rajskoj. Od samih početaka imala je priliku učiti i rasti uz vrhunske agronome i stručne suradnike u području hidroponskog uzgoja. Još od studentskih dana isticala se svojom kreativnošću i upornošću, a koje vrline su je i dovele do mjesta operativne direktorice Rajska d.o.o.-a.  Već više od 10 godina prati inovacije u području hidroponskog uzgoja i biološke zaštite kultivara te ih uspješno primjenjuje. Uvelike je zaslužna što se danas u gotovo svim hrvatskim trgovačkim lancima mogu pronaći Rajska rajčice. Planira optimizirati proizvodnju u smislu modernizacije i na taj način doprinijeti rastu i razvoju Rajske na domaćem ali i inozemnom tržištu.

PRIJAVA ZA AGRO STARTAP PROGRAM

11. i 12.03.2025.
Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet

Skip to content